Korai fejlesztés és gondozás
Kedves Szülők!
A következő mondókagyűjtemény állni, járni tanuló babáknak szól. Részletes leírást találnak, hogyan mozgassák, sétáltassák, tornáztassák kisgyermeküket vidám mondókák kíséretében. Így lurkójuk az ismert dalok, mondókák hallatára örömmel ismételgetik majd a megtanult mozgást.
Jó szórakozást!
Az alábbi linkre kattintva ötletet láthatnak kisgyermekek játékos kézügyességének fejlesztésére egyszerű konyhai műanyag edényekkel és nem utolsósorban a geometriai formák felismerését, megnevezését és a vizuális differenciálást is gyakorolhatják:
Szívből ajánljuk a következő blogot, melyen 0-18 hónapos korig találhatnak ötleteket, hogy mit játszanak babájukkal nagymozgás, finommozgás területén otthon megtalálható tárgyakkal!
Mozogni jó, mozgatni öröm!
A babamozgató gyakorlatrendszer segíti kisbabája mozgásfejlődését és az idegrendszerének érését. Az alábbi linken képzett szakgyógytornász mutatja be rövid videókon a baba szakszerű mozgatását egészen újszülött kortól:
Segíthetjük-e a baba mászását?
A babák mozgásfejlődése során a járás megkezdése mellett alighanem a mászásra irányul a legnagyobb figyelem a szülők részéről, és ezzel kapcsolatos a legtöbb félreértés, bizonytalanság is.
Kell-e, lehet-e segíteniük a szülőknek a mászást?
Így fejleszthetők a nagy- és finommotoros képességek - Tippek 3 éves korig
Szenzoros játékok, amiket nyáron játszhatunk a babával
A szenzoros, érzékszervi játékoknak számos előnye van a babák és kisgyerekek fejlődésére.
Ezek a játékok ösztönzik többek között az agy- és a nyelvi fejlődést, a finom- és nagymotoros készségeket, és jótékonyan hatnak a kognitív fejlődésre és a társadalmi interakcióra is - és ez csak néhány a pozitív hatásaik közül.
Hogyan bővítsük gyermekünk szókincsét? - Egyszerű beszédfejlesztő ötletek